2012-10-13_turniej_kata-24W sobotę, 13.10. br., odbyła się kolejna (trzecia) edycja Turnieju Kata dla Dzieci i Młodzików. Turniej zwyczajowo odbył się na sali gimnastycznej w Koziegłowach. W rywalizacji wzięło udział prawie 30 zawodników z czterech ośrodków Shotokan World Organization; z: Gostynia, Koziegłów, Lądka oraz Ząbkowic Śląskich.

Zawody były przeprowadzone w dwóch kategoriach wiekowych: Dzieci i Młodzików oraz w kata drużynowym (bez podziału na kategorie wiekowe). W tej edycji Turnieju, odwrotnie niż w poprzednich, znaczna większość karateków startowała w kategorii Młodzików. Natomiast w kata drużynowym wystartowało 6 drużyn (z edycji na edycje coraz więcej!).

W kategorii Dzieci zwyciężyła Martyna Łukomska z Inowrocławia po wyrównanym pojedynku z Mikołajem Gulejem z Ząbkowic Śląskich. Trzecie miejsce zdobyli Adrian Sobala oraz Jakub Wojciechowski. Obaj reprezentują klub gospodarzy Turnieju, czyli Koziegłowy.

Trzeba zauważyć, że medaliści z tej edycji regularnie stają na podium. Można powiedzieć, że powstaje nam „czołówka Dzieci” 😉

Kategorie Młodzików zdominowała reprezentacja Gostynia zajmując wszystkie możliwe miejsca. Złoty medal zdobyła Klaudia Budasz, srebrny Wojciech Wieczny, a brązowe Maria Rozwalka i Adrian Leśnik.

Kata drużynowe były oceniane metodą punktową. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Gostynia zdobywając 21,6 pkt. O drugie miejsce odbył się dość dramatyczny pojedynek, ponieważ drużyna z Ząbkowic Śląskich wyprzedziła drużynę z Lądka tylko o 0,1 pkt. (zdobywając odpowiednio 21,3 oraz 21,2 pkt.).

Skład sędziowski:
sędzia główny: Paweł Szymkowiak
sędziowie: Robert Gimiński, Piotr Czeleń, Paweł Sworek, Marcin Klaja, Arkadiusz Kajdasz.
Biuro: Wojciech Gładysiak