rada_091212_0109 grudnia br. odbyła sie czwarta edycja turnieju kata, zorganizowana z okazji Mikołajek. W zawodach wzięły udział drużyny z: Poznania, Ostrowa Wielkopolskiego, Koziegłów, Słupcy, Lądka, Inowrocławia, Ząbkowic Śląskich oraz Brześcia na Białorusi.

Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach: Dzieci, Młodzików, Dorosłych z maksimum 6 kyu oraz Dorosłych 50+. Oprócz kata indywidualnego została rozegrana konkurencja kata drużynowe, w której startowało 7 drużyn. Turniej okazał się bardzo udanym zakończeniem roku!

Mimo mroźnego dnia i aury iście zimowej zawodnicy dopisali z frekwencja. Na turniej dotarła również duża grupa publiczności, która rzetelnie dopingowała startujących przez cale zawody.

Pierwsza została rozegrana kategoria Dzieci, w której klasę pokazał Jakub Wojciechowski z Koziegłów zdobywając zloty medal. W cale nie gorsze umiejętności pokazała Martyna Łukomska z Inowrocławia zdobywając srebrny medal. Medale brązowe zdobyli Mikołaj Gulej oraz Dawid Zabielski, obaj z Ząbkowic Śląskich

Wśród Młodzików najlepiej zaprezentowała sie Alicja Szymanowicz z Koziegłów, która wygrała finał konkurencji z Bartłomiejem Łukomskim (Inowrocław)! Brązowe medale zdobyli Dawid Szulc (Inowrocław) oraz Sylwia Kubacka (Lądek).

Dwoma kolejnymi rozegranymi konkurencjami były: Dorośli do 5 kyu i Dorośli 50+.

Pierwszy raz na naszych turniejach rywalizowały osoby dorosłe, które posiadają maksymalnie 6 kyu. Bardzo liczna grupa karateków przyjechała z Poznania. W tej kategorii startowały jeszcze osoby z Koziegłów i Słupcy. Najlepsza w tej grupie okazała się Aleksandra Kotwicka (Ostrów Wlkp.; na co dzień trenująca w Poznaniu), srebrny medal zdobył Piotr Kurek (Poznań), brązowe medale wywalczyli Adam Krupa (Słupca) oraz Anton Drachuk (Brześć, Białoruś; na co dzień studiuje i trenuje w Poznaniu).

Szczególnie zawodnicy z kategorii 50+ zasługują na podziw, ponieważ pokazują, ze karate można zacząć trenować w każdym momencie życia i czerpać z tego radość. Najlepszym zawodnikiem w tej kategorii został Ryszard Dąbrowski, drugi był Tomasz Nowak, a trzeci Aleksander Klaja. Wszyscy trzej trenuje w Akademii Sztuk Walki Poznań.

Na koniec została rozegrana konkurencja kata zespołowe, w której bez apelacyjnie najlepsza okazała sie drużyna, która debiutowała na tych zawodach. Mianowicie drużyna z Koziegłów, prezentując kata heian nidan, zdobyła złoty medal uzyskując 23,7 pkt. „Po pietach deptała” im drużyna z Inowrocławia, która wywalczyła srebrny medal zdobywając 23,4 pkt, po wykonaniu kata heian shodan. Brązowy medal, za pokazanie kata taikyoku shodan, zdobyła drużyna z Lądka z notą 23,1 pkt.

Na koniec turnieju przyznaliśmy odznaczenia za zdobyte miejsca w rankingu, który uwzględniał wszystkie cztery tegoroczne turnieje. Dokładne wyniki rankingu podamy niedługo w osobnej wiadomości.

W czasie zawodów każdy dostał upominek od Mikołaja. Dziękujemy za pomoc w ufundowaniu upominków: Katarzynie Sypniewskiej oraz Tomaszowi Nowakowi.

Sędziowie: Paweł Przybylski (sędzia główny), Paweł Szymkowiak, Maciej Janik, Zbigniew Figas, Piotr Czeleń i Arkadiusz Kajdasz
Biuro: Robert Sworek, Wojciech Gładysiak
Zdjęcia: Daniel Radlicki

Kolejna edycje Turniejów Kata zaczynamy w marcu 2013 roku!