img_6913Przez trzy dni, 21-23.09.2013 r. 800 zawodników z 18 państw i 46 klubów walczyło o tytuły na Mistrzostwach Świata w karate Shotokan FSKA, które odbyły się w Żukowie. Z Elbląga wystartowało 11 zawodników w różnych kategoriach wiekowych.

Wielkim wydarzeniem był start trenera ANDREXU i instruktora SWO – Jana Zamojcina VI dan, który spróbował swoich sił na macie, w efekcie czego pokonał 18 zawodników i jako jedyny Polak w swojej kategorii wiekowej – zdobył srebrny  medal z Mistrzostw Świata.

Zdobyliśmy łącznie 6 medali!

Kategoria kadetów starszych (17-18 lat):

kumite drużynowe kadetów starszych – złoty medal – Patryk Hassa, Bartosz Tworkowski

kumite kadetek starszych (17-18 lat) – złoty medal – Sylwia Misiak

Kategoria senior:

kumite kobiet +65 kg – złoty medal – Patrycja Grześkowiak

kumite kobiet open – złoty medal – Patrycja Grześkowiak

kumite mężczyzn +85 kg brązowy medal – Tomasz Kundzicz

Elbląski ANDREX pod względem liczby zdobytych medali zajął 15 miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata Shotokan FSKA.

Na otwarciu MŚ była obecna Pani Ministra Sportu Joanna Mucha.

Młodzież jak i trener są bardzo zadowoleni ze swoich wyników. Gratulujemy wyniku!